We wrześniu 2019 r. rozpoczęliśmy realizację projektu A Melting Pot of Nowadays. W projekcie biorą udział  cztery  szkoły z : Słowenii -Celje (główny koordynator), Serbii –Kragujevac, Turcji – Beyoğlu / Istanbul i Polski – Poznań. Projekt będzie trwał dwa lata. Jest całkowicie finansowany przez Unię Europejską. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie klas 5 – 8, którzy chcą podnieść swoją znajomość języka angielskiego, rozwijać umiejętności interpersonalne i przeżyć wspaniałą przygodę współpracując w międzynarodowych grupach. W ramach projektu uczniowie zdobędą umiejętności przydatne w życiu i pracy w nowoczesnym społeczeństwie będącym mieszanką różnych kultur, ras i narodów. Uczniowie najbardziej zaangażowani w działania projektowe mają szansę wyjechać do szkół partnerskich w ramach tzw. mobilności. Są to kilkudniowe wizyty robocze w szkołach uczestniczących w projekcie. Nasza szkoła będzie również gościć uczestników z Serbii, Turcji i Słowenii. Grupa bezpośrednio zaangażowana w realizację projektów liczy ok. 40 uczniów. Pośrednio w działaniach uczestniczy cała szkoła. Uczestnicy projektu uzyskali dostęp do platformy eTwinning, na której będą mogli komunikować się z partnerami. Ustalone zostały zasady pracy w projektach.

Zorganizowaliśmy konkurs na logo projektu oraz utworzyliśmy  „kącik Erasmusa”.

Poniżej linki do szkół uczestniczących w projekcie.

EnglishPolish