Our Europa Melting Pot of Nowadays

Test z Języka Angielskiego

We wrześniu 2019r. rozpoczęliśmy realizację projektu A Melting Pot of Nowadays.

Na początku projektu uczniowie napisali test ze znajomości języka angielskiego. Grupa bezpośrednio zaangażowana w realizację Erasmus+ liczy ok. 40 uczniów. Pośrednio w działaniach uczestniczy  cała szkoła.

Konkurs na prezentację multimedialną

Konkurs adresowany jest do uczniów biorących udział w projekcie Erasmus, którzy oddali wymagane zgody, przystąpili do testu językowego oraz rozmowy w jęz. angielskim. Prace uczniów spoza projektu nie będą brane pod uwagę.
 
Ogłaszamy konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą naszej szkoły, naszego miasta i naszego kraju.
Prezentacja musi być wykonana w języku angielskim i nie może trwać dłużej niż 5 minut. Można ją robić samodzielnie bądź w grupach 2-3 osobowych, ale nie większych.
Format – dowolny. Może być wykonana w programie Power Point bądź w formie filmiku/ teledysku.
Na Wasze prace czekamy do dnia 10 stycznia 2020 r.
 

Konkurs na logo

Projekt loga projektu był robiony przez naszych uczniów. Ciężko było wybrać spośród tak wielu propozycji.

 

Lekcje Europejskie

W  środę  11 IX  odbyły się lekcje europejskie na temat : „Wszyscy są równi” ,w których wzięli udział uczniowie z klas Vc, 6c, 6d. Po krótkiej prezentacji na temat imigrantów i uchodźców uczniowie dostali gry planszowe „Europa ma znaczenie”. Gry wywołały wiele emocji. Niektóre pytania i odpowiedzi były dla naszych uczniów łatwe. Były też pytania, na które nie zawsze można było znaleźć prostą, jednoznaczną odpowiedź.

Zajęcia poprowadziła przedstawicielka organizacji Europe Direct – Poznań.

Dni Europejskie w naszej szkole

Dzień Języków Obcych

W 2020 roku uroczyście  obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Każda klasa miała do wykonania inne zadanie – plakaty, filmy, piosenki, lekcje w języku angielskim. Co się działo w naszej szkole można zobaczyć na stronie szkoły. europejski dzień języków obcych

Dzień języków obcych

25 września 2021r. obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych. W niektórych klasach nauczyciele przeprowadzili quizy językowe oraz lekcje w obcych językach. Uczniowie przebierali się w stroje mieszkańców innych narodów oraz przygotowali kilka filmików oraz prezentacji, które można zobaczyć na stronie szkoły.

 

Uczniowie ukraińscy w naszej szkole

W październiku 2020r. uczniowie pochodzenia ukraińskiego opowiedzieli nam, jak się czują w naszej szkole.

Niektórzy już opuścili naszą szkołę. Na ich miejsce przyjechali kolejni uczniowie z Ukrainy, Kuby i Francji. Jesteśmy już bogatsi w doświadczenia z uczniami cudzoziemskimi, więc staramy się dotrzeć do nich w inny sposób. Organizujemy Dzień Języków Obcych, Dni Erasmus, lekcje o historii danego kraju. Przygotowujemy prezentacje na temat języków obcych. Stamy się poznać kulturę państw, z których pochodzą te dzieci. Wciąż uczymy się, jak być bardziej tolerancyjnym uczniem.

Tarcze

Uczniowie klas 4-8 projektowali tarcze  różnych państw. Najładniejsze prace zostały nagrodzone.

KOMIKSY PEŁNE UCZUĆ

Podczas spotkania uczestników projektu ERASMUS+ „Our Europe – a melting pot of nowadays”  pracowaliśmy nad kilkoma zadania. Jednym z nich było wykonanie komiksu. Praca została podzielona na 3 etapy.

Etap pierwszy: skojarzenia

Uczniowie otrzymali zbiór obrazków, do których należało dopisać uczucie, jakie wywołuje w nich dana rzecz.

Etap drugi: historyjka

Uczniowie dobrali się w międzynarodowe grupy i tworzyli wspólną historyjkę, w której musiały znaleźć się rzeczy z obrazków oraz uczucia wypisane wcześniej.

Etap trzeci: komiks

Na podstawie historyjek uczniowie z Serbii, Słowenii, Turcji oraz Polski stworzyli komiksy.

Efekt końcowy przedstawiamy poniżej.

GRY PLANSZOWE

Uczniowie grali w różne gry planszowe wykonane podczas projektu.

Ksiązka

Kontakt

gkarczynska1@wp.pl

Compyright 2022 © Stronadlakazdego.pl